Portfolio

TematykaLinki
Dom, wnętrze, ogród, budownictwoOpis mebli łazienkowych do katalogu i na stronę Allegro. Regularna współpraca, sporo pozytywnych wrażeń. Opiekuję się też opisami innych kolekcji tego producenta.

Poradnik nt. napowietrzania gleby. Jeden z kilkuset tekstów dla Budujesz.pl.

Teksty na stronę internetową toruńskiego biura nieruchomości napisane po krótkiej przygodzie z pracą w tej branży.

Tekst na stronę www trójmiejskiego biura projektowego nt. projektów dla SANEPID-u. Jeden z BARDZO wielu dla tego klienta, jednak zlecenie jest realizowane przez agencję.
Finanse i zarabianieStruktura formalna zleceniodawcy jest tak skomplikowana, że opisać jej nie potrafię, ale jest przepływ tekstu i gotówki, więc zarabianie na YT już się da.

Ten sam klient, ten sam projekt o zarabianiu w internecie, ale z trochę innej strony.

A tu już zlecenie od agencji, z którą pracuję prawie 10 lat, a dotyczące odszkodowań. Większość tekstów na stronie też jest ode mnie.

Jeden z tekstów, które zabiły mi ćwieka. Bo dla komornika. Jak zadbać o marketing kogoś, kogo już na starcie mało kto lubi z racji samego tylko zawodu?

O tym, jak kupić tanio samochód z ubiegłego roku, chciał opowiedzieć klient jednej z agencji, dla których piszę regularnie.

Idzie nowe, bitcoinowe. Ale że BTC jako środek płatniczy sprawdza się kiepsko, to tekst dla kantoru BTC jest jak najbardziej na miejscu (odpowiadam za długi tekst pod formularzem).

Krótki poradnik dla przedsiębiorców szukających najlepszego konta. Artykuł gościnny z podsumowaniem najważniejszych kryteriów.
Komputery i internetArtykuł o VPN-ach na smartfony. Tu Klient miał sporo wymagań i musiałem tekst trochę zmodyfikować względem pierwotnego zamysłu, ale też jest OK.

Może powinienem to dorzucić do zakładki turystyka albo finanse? Nie wiem. Ale wiem, że i ten tekst o zniżkach w sieci i spora część polskiej wersji tego serwisu jest mojego autorstwa.

Moje stanowisko pracy wygląda, jak wygląda, ale za tekst o pomysłach na prezent dla gracza klient pochwalił mnie za „świetną znajomość tematu”. Te naprawdę bardzo miłe. Nawiasem mówiąc – artykuł miał promować ofertę foteli.
Lifestyle, moda, hobbyW ramach pewnego eksperymentu zaproponowałem Filipowi Obarze stworzenie artykułu o męskich rytuałach. Głębszego niż przeciętny lifestylowy wpis.

Trochę się zmęczyłem przy tym zleceniu, ale zdaniem klienta nie widać, że garnitury to nie moja branża.

Dla równowagi napisałem też kilka tekstów o damskiej modzie. Niemała część została przygotowana dla tego sklepu z odzieżą damską, ale przecież nie będę linkował wielu kategorii.

To nie wszystko, bo są jeszcze teksty o odzieży damskiej dla innego klienta. Do więcej niż jednego serwisu, ale link będzie tylko jeden.

Ile razy można napisać dokładnie to samo? Tyle, ile jest miejscowości w serwisie cateringu dietetycznego, a pewnie i więcej, ale jednak nuda. Niemniej jednak klient zadowolony, więc cel osiągnięty.

Jedna z lepszych stron „o nas” w internecie. Dla marki zajmującej się przygotowaniem superfoods.I dla tej samej firmy jeszcze opisy produktów.

Kolejny sklep z grupy Morele! Cieszę się, szczególnie że do niedawna sam wędkowałem – opisy gatunków, technik i ciekawostki o rybach do kompendium wiedzy wędkarskiej.
Ludzie, relacje, psychologiaAgencja, która zamówiła ten tekst o wychowaniu to dziś jeden z moich najcenniejszych klientów.

A to już tekst gościnny – mam nadzieję, że nie ostatni. Temat w całości wybrałem i opracowałem samodzielnie, padło więc na stoicyzm i szczęście.

Dlaczego wcześniej tego wpisu nie było? Nie wiem, musiałem przeoczyć, za co PRZEPRASZAM. A trafia do relacji, bo w tekstach dla najlepszego fotografa ślubnego na Śląsku bardziej skupiam się na nich, niż na technice. Swoją drogą – mój album dowodem na to, że do Tomka naprawdę możecie uderzać w każdej fotograficznej sprawie tędy (tekst też mój).
Prawo i politykaTeksty na stronę internetową dotyczące problemów prawnych cudzoziemców. Zlecenie realizowane dla agencji reklamowej.

Napisany dla agencji marketingowej tekst z serii dotyczącej ograniczeń w dostępie do rynku pracy dla osób niepełnosprawnych.

Znów dla agencji, ale tym razem o świadectwie pracy słów kilka. Bierzcie, czytajcie i korzystajcie!
Technika i technologiaNa stronie Artelis opublikowany jest jeden z artykułów zamówionych przez klienta agencji. Do tego trzeba już było się dokształcić, bo stale sprężynujące to jednak nie codzienność copywritera.

To zamówienie przeszło przez kilka agencji, które zlecają zadania sobie nawzajem, a później o interkomach motocyklowych i tak piszę ja!

Jeden z moich stałych klientów – firma zaopatrująca przemysł w obrabiarki CNC. Czasem zdarza się, że pisząc, zdobywam wiele użytecznej wiedzy i przy tych tekstach tak właśnie jest.
Transport i komunikacjaSłów kilka o busach do Niemiec. Tekst pisany dla agencji reklamowej, więc przebył drogę jak stąd do Bonn.

A ten wpis z kolei ma znaczenie podwójne. Raz: chwalę się tekstem dotyczącym usługi weryfikacji pojazdu używanego po VIN, a dwa – mogę dodać, że sam korzystałem i wypada to lepiej niż znane mi wcześniej narzędzia tego typu.
Uroda i kosmetykaArtykuł o prawidłowym myciu przedłużanych włosów dla jednej z moich najlepszych Klientek. Nie on jeden jest na tym blogu mojego autorstwa.
Zdrowie i medycynaSam jestem po kursie pierwszej pomocy, który mi się niestety przydał, więc wiem, jak ważne jest, żeby tego typu szkolenia promować dalej. Mój jest tekst u dołu strony.

Jest też coś dla mieszkańców Krakowa i nie tylko. Czyli zamówiony przez agencję tekst o maskach pgaz… tfu, psmog.