O błędach

„W pisaniu piękne jest to, że nie musisz go wykonać idealnie za pierwszym razem, w przeciwieństwie do, powiedzmy, operacji na mózgu”. (Robert Cormier)

Mało tego! W zasadzie nie zdarza się, aby pierwsza wersja tekstu była dobra. Wszystko, na co można liczyć, to żeby nie była beznadziejna, choć i wtedy nie jest beznadziejna, bo można ją poprawić. Nawet by wypadało. Zły tekst jednak może zaszkodzić. Są takie, które z mózgu robią organ równie nieprzydatny, co nieudana operacja, ale w większości to tylko dlatego, że komuś nie chciało się pisać po raz drugi. Powtarzanie może być drogą do sukcesu, a pisząc, poprawiać można zawsze. Pamiętaj, że mnisi kiedyś nie mieli okazji wykasowania jednego znaku. Jeśli wyszło fatalnie, trzeba było przepisać księgę. Nie musisz nawet używać taśmy korekcyjnej z maszyny do pisania. Wystarczy wcisnąć backspace i przytrzymać. Minutę.

Robert Wąsik

Od 10 lat copywriter. Zdobywam wiedzę, ale prywatnie zostałem nudziarzem. Nie znoszę komputerów, więc piszę dobrze za pierwszym razem, żebym tylko nie musiał poprawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.